Artykuły

 • 08/05/2023 0 Komentarze
  Jakie blaty do łazienki?

  Granit, marmur, konglomerat, a może drewno? Wszystkie te materiały pięknie się prezentują zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Często też wykonywane są z nich blaty łazienkowe. Które wybrać, by móc cieszyć się ich doskonałymi walorami zarówno estetycznymi, jak i użytkowymi?

  Dowiedz się więcej
 • 21/03/2023 0 Komentarze
  Jaki blat do kuchni?

  W aranżacji wnętrz bardzo ważne jest, by stworzyć stylową i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku wymagających pomieszczeń, do których należy kuchnia. To serce domu i mieszkania, tutaj przygotowujemy posiłki, często też w tym miejscu je spożywamy. Meble kuchenne powinny zatem nie tylko cieszyć oko, ale też zwiększać funkcjonalność pomieszczenia i dawać pełną swobodę przy kulinarnych eksperymentach. Jest to jednak miejsce narażone na wpływ wielu szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura, woda, para wodna... Dlatego warto poświęcić chwilę i zastanowić się nad wyborem odpowiedniego blatu do kuchni.

  Dowiedz się więcej
 • 24/02/2023 0 Komentarze
  Ile kosztuje blat granitowy?

  Montaż lub też wymiana elementu wyposażenia na nowy podczas remontu zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie inaczej ma się to w przypadku blatów z kamienia, na przykład popularnego granitu. Aby zatem jak najbardziej świadomie zaplanować swój wydatek, najlepiej jeszcze przed poszukiwaniem odpowiedniego produktu oraz jego zakupem sprawdzić, jakich cen możemy się spodziewać. Właśnie w tym celu stworzyliśmy nasz mały poradnik, który może pomóc rozdysponować te koszty.

  Dowiedz się więcej
 • 28/10/2022 0 Komentarze
  Jak pomierzyć i zamontować parapet?

  Oprócz walorów estetycznych, parapet powinien również zapewniać zwiększoną funkcjonalność. Głównym zadaniem modeli zewnętrznych jest odprowadzanie wody poza obręb okna, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie będzie spływała po murze doprowadzając do niszczenia elewacji. Parapety wewnętrzne powinny natomiast zapewniać izolację, a więc umożliwiać pozostawianie ciepłego powietrza w budynku i nieprzedostawanie się zimnego powietrza z zewnątrz. Aby spełniały wspomniane funkcje, powinny być odpowiednio wymierzone, dobrane, a także zamontowane.

  Dowiedz się więcej
 • 29/09/2022 0 Komentarze
  Porównanie parapetów z marmuru i granitu

  Realizacje z naturalnego kamienia — bez względu na to, czy mówimy tutaj o parapetach, blatach kuchennych, czy nawet schodach — w powszechnej świadomości stanowią właściwie synonim wysokiej jakości oraz dobrego smaku. Nie bez powodu! Marmur i granit mają do zaoferowania fantastyczne walory użytkowe, szczególnie na tle pozostałych opcji dostępnych na rynku, jak konglomerat, drewno czy tworzywa sztuczne.

  Dowiedz się więcej
 • 01/08/2022 0 Komentarze
  Wady i zalety parapetów z granitu

  Kamień od wieków zajmuje specjalne miejsce w wielu dziedzinach życia — od architektury i wyposażenia domu, aż po sztukę. Parapety granitowe nieodzownie kojarzą się z prestiżem, wyrafinowanym stylem i klasyczną aranżacją wnętrza, która nadaje mieszkaniu ponadczasowy charakter. Co jednak z praktyką? Poniżej omawiamy najważniejsze zalety tego typu rozwiązań, jednocześnie wskazując, na co warto zwrócić uwagę — zarówno przy wyborze, jak i późniejszego użytkowania. Przekonajmy się!

  Dowiedz się więcej
 • 06/07/2022 0 Komentarze
  Wady i zalety parapetów z marmuru

  Dla jednych synonim elegancji i ponadczasowego stylu, dla innych dość znaczący wydatek, który niekoniecznie wart jest zachodu — marmur, mimo że znany od pokoleń, wciąż budzi emocje wśród posiadaczy domów i mieszkań. Parapety z tego kamienia to bez wątpienia cała gama unikalnych korzyści. Nie oznacza to jednak, że są one pozbawione pewnych kwestii, o których zdecydowanie warto pamiętać. Poniżej podpowiadamy, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jednocześnie omawiając wady i zalety tego typu rozwiązań.

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2022 0 Komentarze
  Jak dbać o blaty z marmuru

  Nietuzinkowy i absolutnie ponadczasowy styl to coś, do czego wielu z nas dąży w kontekście aranżacji wnętrza własnego domu — także kuchni. W przypadku pomieszczenia, w którym na co dzień przygotowujemy posiłki, ogromną rolę odgrywa przestrzeń robocza. Blat kuchenny z naturalnego kamienia w dużej mierze decyduje o funkcjonalności oraz estetyce tej części domu, dlatego warto wiedzieć jak o niego dbać, by możliwie najdłużej zachował swoje właściwości. Poniżej dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o pielęgnacji elementów marmurowych.

  Dowiedz się więcej
 • 06/05/2022 0 Komentarze
  Jak dbać o blaty z konglomeratu

  Choć wybierając wyposażenie domu najczęściej jesteśmy przekonani o jego długowieczności, tak naprawdę to w jaki sposób korzystamy z poszczególnych elementów mieszkania decyduje o ich kondycji na przestrzeni lat. Systematyczne mycie, konserwacja oraz właściwe nawyki podczas użytkowania pozwolą Ci dłużej cieszyć się nieskazitelną powierzchnią — niezależnie od jej rodzaju. W tym artykule podpowiadamy natomiast, jak skutecznie dbać o blaty kuchenne z konglomeratu.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Jak dbać o blaty z granitu?

  Świadomość konsumentów rośnie wraz z coraz lepszym przepływem informacji, a na popularności zyskują rozwiązania trwałe i funkcjonalne, nawet jeśli wiąże się z tym nieco wyższa cena. Nie dziwi więc fakt, że elementy z kamienia naturalnego to coraz częstszy widok w naszych kuchniach. Wysoka funkcjonalność, banalna konserwacja oraz nietuzinkowa estetyka szturmem skradły serca najbardziej wymagających użytkowników. Choć utrzymanie tego typu powierzchni w dobrym stanie nie wymaga wielkich nakładów pracy, warto pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, które pozwolą Ci cieszyć się ich pełnym blaskiem. Poniżej podpowiadamy, jak dbać o blaty z granitu.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Jak odnowić parapet?

  Chronią Twoje ściany przed podciekającą wilgocią, zatrzymują ciepło wewnątrz budynku i zabezpieczają przed opadami - parapety pełnią wiele istotnych funkcji, o których zdarza się nam zapominać. Jednak praktyczny wymiar ich obecności to nie wszystko. Równie ważna jest tutaj estetyka, a ta z biegiem lat może ulec pogorszeniu w wyniku normalnego użytkowania, uszkodzeń mechanicznych oraz innych wydarzeń, które trudno przewidzieć. Poniżej podpowiadamy, jak skutecznie odnowić zużytą powierzchnię oraz kiedy taka renowacja ma sens.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Pielęgnacja kamiennych blatów kuchennych

  Powierzchnia, na której codziennie przygotowujesz posiłki, jest szczególnie narażona na zużycie - to nie ulega wątpliwości. Noże, plamy jedzenia, gorące patelnie czy wszechobecna wilgoć to tylko niektóre z zagrożeń czyhających na Twój blat kuchenny. Choć mogłoby się wydawać, że samodzielna pielęgnacja tego elementu znajduje się daleko poza zasięgiem laika, który z profesjonalnymi zabiegami konserwacyjnymi ma niewiele wspólnego, tak naprawdę jest to dość łatwy i nieskomplikowany proces. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób możesz utrzymać pierwotny blask swoich mebli.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Dlaczego blaty z kamienia to najlepszy wybór?

  Urządzając dom - a w szczególności kuchnię - nierzadko stajesz w obliczu całej masy istotnych wyborów, które w dużej mierze zadecydują o Twojej wygodzie i komforcie w przyszłości. Na rynku dostępna jest niezwykle bogata oferta rozwiązań, jednak wbrew pozorom wcale nie tak łatwo wyłuskać te, które będą sprawdzą się zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. W tym momencie pojawiamy się my - podpowiemy Ci, dlaczego blat z kamienia to dobry wybór, jednocześnie omawiając cechy poszczególnych gatunków. Przekonaj się!

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Co to jest konglomerat?

  Cenisz sobie naturalność i bezkompromisowość kamiennych elementów, ale blat kuchenny czy parapet z litego marmuru przekracza Twoje możliwości finansowe? Dobrym wyjściem z tej sytuacji może okazać się konglomerat - materiał wytwarzany na bazie naturalnych kamieni, który jednak różni się dość znacząco, jeśli chodzi o właściwości fizyczne i użytkowe. Poniżej dowiesz się czym właściwie jest ten materiał, jakie są jego rodzaje oraz dlaczego warto się nim zainteresować urządzając mieszkanie - przekonaj się!

  Dowiedz się więcej