Artykuły

 • 01/08/2022 0 Komentarze
  Wady i zalety parapetów z granitu

  Kamień od wieków zajmuje specjalne miejsce w wielu dziedzinach życia — od architektury i wyposażenia domu, aż po sztukę. Parapety granitowe nieodzownie kojarzą się z prestiżem, wyrafinowanym stylem i klasyczną aranżacją wnętrza, która nadaje mieszkaniu ponadczasowy charakter. Co jednak z praktyką? Poniżej omawiamy najważniejsze zalety tego typu rozwiązań, jednocześnie wskazując, na co warto zwrócić uwagę — zarówno przy wyborze, jak i późniejszego użytkowania. Przekonajmy się!

  Dowiedz się więcej
 • 06/07/2022 0 Komentarze
  Wady i zalety parapetów z marmuru

  Dla jednych synonim elegancji i ponadczasowego stylu, dla innych dość znaczący wydatek, który niekoniecznie wart jest zachodu — marmur, mimo że znany od pokoleń, wciąż budzi emocje wśród posiadaczy domów i mieszkań. Parapety z tego kamienia to bez wątpienia cała gama unikalnych korzyści. Nie oznacza to jednak, że są one pozbawione pewnych kwestii, o których zdecydowanie warto pamiętać. Poniżej podpowiadamy, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jednocześnie omawiając wady i zalety tego typu rozwiązań.

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2022 0 Komentarze
  Jak dbać o blaty z marmuru

  Nietuzinkowy i absolutnie ponadczasowy styl to coś, do czego wielu z nas dąży w kontekście aranżacji wnętrza własnego domu — także kuchni. W przypadku pomieszczenia, w którym na co dzień przygotowujemy posiłki, ogromną rolę odgrywa przestrzeń robocza. Blat kuchenny z naturalnego kamienia w dużej mierze decyduje o funkcjonalności oraz estetyce tej części domu, dlatego warto wiedzieć jak o niego dbać, by możliwie najdłużej zachował swoje właściwości. Poniżej dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o pielęgnacji elementów marmurowych.

  Dowiedz się więcej
 • 06/05/2022 0 Komentarze
  Jak dbać o blaty z konglomeratu

  Choć wybierając wyposażenie domu najczęściej jesteśmy przekonani o jego długowieczności, tak naprawdę to w jaki sposób korzystamy z poszczególnych elementów mieszkania decyduje o ich kondycji na przestrzeni lat. Systematyczne mycie, konserwacja oraz właściwe nawyki podczas użytkowania pozwolą Ci dłużej cieszyć się nieskazitelną powierzchnią — niezależnie od jej rodzaju. W tym artykule podpowiadamy natomiast, jak skutecznie dbać o blaty kuchenne z konglomeratu.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Jak dbać o blaty z granitu?

  Świadomość konsumentów rośnie wraz z coraz lepszym przepływem informacji, a na popularności zyskują rozwiązania trwałe i funkcjonalne, nawet jeśli wiąże się z tym nieco wyższa cena. Nie dziwi więc fakt, że elementy z kamienia naturalnego to coraz częstszy widok w naszych kuchniach. Wysoka funkcjonalność, banalna konserwacja oraz nietuzinkowa estetyka szturmem skradły serca najbardziej wymagających użytkowników. Choć utrzymanie tego typu powierzchni w dobrym stanie nie wymaga wielkich nakładów pracy, warto pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, które pozwolą Ci cieszyć się ich pełnym blaskiem. Poniżej podpowiadamy, jak dbać o blaty z granitu.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Jak odnowić parapet?

  Chronią Twoje ściany przed podciekającą wilgocią, zatrzymują ciepło wewnątrz budynku i zabezpieczają przed opadami - parapety pełnią wiele istotnych funkcji, o których zdarza się nam zapominać. Jednak praktyczny wymiar ich obecności to nie wszystko. Równie ważna jest tutaj estetyka, a ta z biegiem lat może ulec pogorszeniu w wyniku normalnego użytkowania, uszkodzeń mechanicznych oraz innych wydarzeń, które trudno przewidzieć. Poniżej podpowiadamy, jak skutecznie odnowić zużytą powierzchnię oraz kiedy taka renowacja ma sens.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Pielęgnacja kamiennych blatów kuchennych

  Powierzchnia, na której codziennie przygotowujesz posiłki, jest szczególnie narażona na zużycie - to nie ulega wątpliwości. Noże, plamy jedzenia, gorące patelnie czy wszechobecna wilgoć to tylko niektóre z zagrożeń czyhających na Twój blat kuchenny. Choć mogłoby się wydawać, że samodzielna pielęgnacja tego elementu znajduje się daleko poza zasięgiem laika, który z profesjonalnymi zabiegami konserwacyjnymi ma niewiele wspólnego, tak naprawdę jest to dość łatwy i nieskomplikowany proces. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób możesz utrzymać pierwotny blask swoich mebli.

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Dlaczego blaty z kamienia to najlepszy wybór?

  Urządzając dom - a w szczególności kuchnię - nierzadko stajesz w obliczu całej masy istotnych wyborów, które w dużej mierze zadecydują o Twojej wygodzie i komforcie w przyszłości. Na rynku dostępna jest niezwykle bogata oferta rozwiązań, jednak wbrew pozorom wcale nie tak łatwo wyłuskać te, które będą sprawdzą się zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. W tym momencie pojawiamy się my - podpowiemy Ci, dlaczego blat z kamienia to dobry wybór, jednocześnie omawiając cechy poszczególnych gatunków. Przekonaj się!

  Dowiedz się więcej
 • 06/04/2022 0 Komentarze
  Co to jest konglomerat?

  Cenisz sobie naturalność i bezkompromisowość kamiennych elementów, ale blat kuchenny czy parapet z litego marmuru przekracza Twoje możliwości finansowe? Dobrym wyjściem z tej sytuacji może okazać się konglomerat - materiał wytwarzany na bazie naturalnych kamieni, który jednak różni się dość znacząco, jeśli chodzi o właściwości fizyczne i użytkowe. Poniżej dowiesz się czym właściwie jest ten materiał, jakie są jego rodzaje oraz dlaczego warto się nim zainteresować urządzając mieszkanie - przekonaj się!

  Dowiedz się więcej