Jakie blaty do łazienki?

Granit, marmur, konglomerat, a może drewno? Wszystkie te materiały pięknie się prezentują zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Często też wykonywane są z nich blaty łazienkowe. Które wybrać, by móc cieszyć się ich doskonałymi walorami zarówno estetycznymi, jak i użytkowymi?

Użyteczność przede wszystkim!

 

Łazienka to wyjątkowo wymagające pomieszczenie. Gorący prysznic czy kąpiel wiąże się z powstaniem pary wodnej. Łatwo też o rozchlapanie wody oraz kontakt z silnymi detergentami. Dlatego warto się dobrze zastanowić, jakie blaty do łazienki będą najlepsze. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę takie cechy, jak odporność na wilgoć, wysokie temperatury, a także łatwość w utrzymaniu w czystości. Wszystkie te wymogi spełniają wyroby z granitu, marmuru czy konglomeratu.

 

Praktycznie i stylowo

 

Nie trzeba wybierać pomiędzy solidnymi i odpornymi na szkodliwe warunki a ładnymi blatami. Można wybrać produkty, które łączą w sobie wszystkie te cechy! Naszą propozycje stanowią wyroby kamienne - można je wykonać w wielu kolorach i dowolnym kształcie, dzięki czemu pięknie się prezentują. Granit, marmur czy konglomeraty to rozwiązania idealne - oprócz doskonałych właściwości estetycznych są też odporne na wilgoć i inne trudne warunki panujące w łazience.

 

Zwolennicy nowoczesnego designu często też rozważają blaty drewniane. Warto dobrze przemyśleć ten wybór, ponieważ drewno i woda oraz wysokie temperatury to niekoniecznie odpowiednie połączenie. Jeśli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, najlepiej postawić na egzotyczne drewno, ale należy pamiętać, że będzie ono wymagało odpowiedniej pielęgnacji typu impregnowanie i olejowanie.

 

Dopasowane do indywidualnych potrzeb

 

Blaty w łazience pełnią funkcję praktyczną i ozdobną. Dlatego najlepiej wybrać model, który na długie lata zachowa nienaganny wygląd, a jego czyszczenie nie będzie czasochłonne. To element wyposażenia wnętrza, który pozostanie z nami na długo i będziemy na niego patrzeć codziennie – a to oznacza, że powinien cieszyć oko. Dlatego zamiast kupować pierwszy z brzegu blat, lepiej poświęcić nieco więcej czasu na dopasowanie kształtu oraz koloru do ogólnej aranżacji wnętrza oraz własnego gustu.

0
Feed

Zostaw komentarz