Granit

Piękno blatów i parapetów z granitu

Firma Kovalczyk Arte z Torunia wykonuje parapety i blaty z wytrzymałego granitu. Dbamy o jakość wykończenia oraz staramy się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Cechy charakterystyczne granitu

Granit należy do kwaśnych skał magmowo-głębinowych powstałych przez wytrącenie ze środowiska głębinowego. Kamień ma budowę grubo- lub średniokrystaliczną. Dzięki zawartości kwarcu, plagioklazu oraz skalenia alkalicznego, granit należy do materiałów bardzo wytrzymałych. Jego barwa najczęściej przyjmuje odcień biały, szary, różowy, czarny oraz zielonkowaty. Granit możemy zarówno piłować, polerować, jak i szlifować.

Jak czyścić granit?

Wszystkim, którzy odwiedzają nasze biuro w Toruniu podkreślamy, że granit należy czyścić szmatką z mikrofibry z wodą, detergentem o neutralnym pH lub płynem do mycia naczyń. Należy pamiętać, by zawsze przetestować środek na niewidocznym fragmencie granitu. Wykonujmy ruchy pionowe, nigdy koliste. Nie używajmy szorstkich szmatek i szczotek. Przy granicie zakazane jest także stosowanie środków z kwaśnym lub zasadowym pH oraz środków do mycia płytek ceramicznych.

Imperial White

Kashmir White

Bianco New Cristal

Bianco Tarn

Kashmir Gold

Indian Juparana Ivory

Shivakashi

Perlino Rosato

Ivory Brown

Rosa Porrino

Madura Gold

Imperial Gold

Rosso Vanga

Verde Marina

Olive Green

Verde Lapponia

Verde Eucaliptus Original

Verde Guatemala

Verde Bahia

Labrador Blue Pearl

Orion

Matrix

Africa Impala Black

Baltic Brown

Multicolor Red

Balmoral Red

Indian Aurora

African Red

New Imperial Red

Emerald Pearl

Star Galaxy Black

New Galaxy