Marmur

Szlachetny marmur w Państwa wnętrzu

Marmur jest uważany za jeden z najbardziej szlachetnych kamieni. Z pewnością zawdzięcza to swojemu nietuzinkowemu wyglądowi, który niezmiennie zachwyca. Nie dziwi więc fakt, że marmur znalazł swoje zastosowanie w różnych dziedzinach, m.in. jako materiał wykończeniowy. My chcielibyśmy Państwu zaproponować marmurowe blaty, parapety… i to, co podpowie Państwa wyobraźnia.

Charakterystyka marmuru

Marmur to skała metamorficzna, która swoje istnienie zawdzięcza przeobrażeniom skał węglowych (dolomitów i wapieni). Składa się przede wszystkim z ziaren kalcytu. Jego barwa jest zależna od domieszek i może być biała, szara, różowa, czarna lub zielonkowata. Marmur idealnie nadaje się do piłowania, polerowania oraz szlifowania.

 

Czyszczenie marmuru powinno odbywać się szmatką z mikrofibry nasączoną niewielką ilością wody i płynu do naczyń lub specjalnego środka o neutralnym pH. Warto przetestować działanie detergentu na niewielkim, mało widocznym fragmencie marmuru. Nie należy pocierać powierzchni niczym szorstkim. Nie zaleca się wykonywać ruchów kolistych podczas czyszczenia.

 

Kovalczyk Arte z Torunia proponuje swoim klientom najwyżej jakości marmur. Obrabiamy go według Państwa specyfikacji. Zapraszamy do naszego biura w Toruniu!

Alba Chiara

Bianco Carrara

Bianco Perlino

Botticino Classico Extra

Breccia Sarda

Crema Marfil

Emperador

Giallo Atlantide Sunny

Napoleon

Nero Marquina

Perlino Rosato

Rain Forest Brown

Rain Forest Gold

Rain Forest Green

Rosso Alicante

Rosso Verona

Verde Guatemala