Blaty z konglomeratu

Produkty z kamienia zdobywają coraz większą popularność w wystroju wnętrz i cieszą się rosnącym uznaniem użytkowników.

Firma Kovalczyk Arte, podążając za trendami, oferuje blaty z konglomeratu, czyli materiału składającego się w 95% z łupków naturalnych oraz dodatku żywicy poliestrowej jako spoiwa.

 

Produkty posiadają te same zalety, co kamień, ale różni je jedna cecha - możliwość kontrolowania kolorów i wzorów. O ile natura tworzy niepowtarzalne kompozycje, o tyle wyroby z konglomeratu można skomponować tak, by uzyskać ten sam kolor i deseń w wielu różnych partiach. Jest to szczególnie ważne dla klientów, którzy chcą utrzymać spójność wystroju w wielu różnych pomieszczeniach, czy to w domu prywatnym, czy obiektach komercyjnych.

Właściwości konglomeratu

Blaty z łupków kamiennych połączonych żywicą prezentują się bardzo efektownie. Nie nasiąkają wodą, dlatego stanowią idealny materiał do kuchni i łazienki. Czyszczenie i pielęgnacja powierzchni nie przedstawia szczególnych trudności, należy jednak pamiętać o stosowaniu odpowiedniego detergentu oraz miękkiej ściereczki.

 

Tego rodzaju blat może być lżejszy niż produkt wykonany z litego kamienia, dlatego często stosowany jest w miejscach, gdzie należy uniknąć zbytniego obciążenia, na przykład mebli. Nie wpływa to jednak na jego właściwości użytkowe, które pozostają na najwyższym poziomie. Po indywidualnie dopasowane wyroby z konglomeratu marmurowego lub kwarcowego zapraszamy do firmy Kovalczyk Arte, działającej na terenie Torunia, Warszawy i innych miast

Dostępne profile wykończenia krawędzi:

Firma Kovalczyk Arte z Torunia w swojej ofercie posiada
wykonywanie blatów z konglomeratu na zamówienie.

Jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo skomplikowane oraz precyzyjne zlecenia.

Skontaktuj się z nami