marmur toruń

Marmur...

Szlachetny marmur w Państwa wnętrzu

Marmur jest uważany za jeden z najbardziej szlachetnych kamieni. Z pewnością zawdzięcza to swojemu nietuzinkowemu wyglądowi, który niezmiennie zachwyca. Nie dziwi więc fakt, że marmur znalazł swoje zastosowanie w różnych dziedzinach, m.in. jako materiał wykończeniowy. My chcielibyśmy Państwu zaproponować marmurowe blaty, parapety… i to, co podpowie Państwa wyobraźnia.

Charakterystyka marmuru

Marmur to skała metamorficzna, która swoje istnienie zawdzięcza przeobrażeniom skał węglowych (dolomitów i wapieni). Składa się przede wszystkim z ziaren kalcytu. Jego barwa jest zależna od domieszek i może być biała, szara, różowa, czarna lub zielonkowata. Marmur idealnie nadaje się do piłowania, polerowania oraz szlifowania.
Czyszczenie marmuru powinno odbywać się szmatką z mikrofibry nasączoną niewielką ilością wody i płynu do naczyń lub specjalnego środka o neutralnym pH. Warto przetestować działanie detergentu na niewielkim, mało widocznym fragmencie marmuru. Nie należy pocierać powierzchni niczym szorstkim. Nie zaleca się wykonywać ruchów kolistych podczas czyszczenia.

Kovalczyk Arte z Torunia proponuje swoim klientom najwyżej jakości marmur. Obrabiamy go według Państwa specyfikacji.

Zapraszamy do naszego biura w Toruniu!
© 2021 KovalczykArte. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By Piaskowski Łukasz